Propoliss un tā pielietošanas iespējas

Image
Propoliss

Propoliss ir lipīga sveķveida viela ar kuru bites aizziež stropā visas spraugas un sašaurina skreju, jo tas, propolisa baktericīdo un dezinficējošo īpašību dēļ, pasargā bišu saimi no nelabvēlīgas mikrofloras izveidošanās stropā.

Ir izpētīts, ka propolisam piemīt antibakteriālas, antitoksiskas, pretiekaisumu, anestezējošas un stimulējošas īpašības. Propolisa sastāvā ir 45-55% sveķu, 10-15% ēterisko eļļu, 20-40% vaska, 5-15% ziedputekšņu un piemaisījumu un tā sastāvā ir gan vitamīni (B grupas, E, C, H, P), gan minerālvielas un mikroelementi (kalcijs, dzelzs, varš, magnijs u.c.).

Propolisa produkti, atbilstoši pagatavoti, ir piemēroti gan iekšķīgai lietošanai (degunam, kaklam, acīm, kuņģa – zarnu traktam), gan ārīgai lietošanai (brūču un augoņu ārstēšanai, ādas apdegumu kopšanai). [Avots: www.medus.lv]

Sausa, attīrīta propolisa lietošana

Image
Propoliss

Vienkāršākais veids šāda propolisa lietošanā ir vienu vai divas reizes dienā pakošļāt propolisa graudiņu imunitātes stiprināšanai. Sausu propolisu iespējams lietot arī ādas problēmu risināšanā, piemēram, sauso propolisu izmīcot ar rokām, tas kļūst mīksts, tad no tā izveido plācenīti un uzliek vietā, kur ir ādas infekcija (augonis, strutaina infekcija). Sauss, attīrīts propoliss pamatā tiek izmantots kā sastāvdaļa propolisa eļļā, propolisa spirtā un citu propolisu saturošu produktu izgatavošanā.

UZMANĪBU! Propoliss, tāpat kā citi biškopības produkti, var būt alerģisks, tāpēc pirms tā lietošanas konsultējieties ar savu ārstu. Uzglabāt istabas temperatūrā. Glabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. 

Propolisa eļļā lietošana

Image
Propoliss eļļā

Propolisam eļļā ir ļoti plašs pielietojums. Šādu propolisu var gan ieziest, gan pilināt degunā (deguna gļotādas profilaksei un dziedināšanai deguna dobuma gļotādu ieziež 1-3x dienā) un mutē, kā arī izmantot inhalācijām, jo vīrusi un infekcijas organismā visbiežāk nonāk tieši caur deguna gļotādu. Propolisu eļļā var ērti lietot arī kompresēm, piemēram, lai dziedētu apdegumus, jo tas lieliski veicina audu reģenerāciju (atjaunošanos).

Sastāvs: 17% propoliss, 83% rafinēta dezoderēta saulespuķu eļļa.

UZMANĪBU! Propoliss, tāpat kā citi biškopības produkti, var būt alerģisks, tāpēc pirms tā lietošanas konsultējieties ar savu ārstu. Uzglabāt istabas temperatūrā. Glabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.